XrvatskaŠibenikKninWinka

Šibenik-Knin winka tir winka vagee Xrvatska kene Adriatika Bira.

Winka tir dem 5 widava is 14 dota. Widot tir Šibenik. Winka dere tir dem 242 ewala ik ewalama.

Widaveem

Widava Ontine Welmot
(km²)
Sanelia For
(ir-/km²)
Drniš278-330355.00859524.21
Knin220-230355.0015 38843.35
Skradin1186.783807 20.38
Šibenik1459.0046 372101.03
Vodice1107.55940787.47

Doteem

Widava Ontine Welmot
(km²)
Sanelia For
(ir-/km²)
Bilice125.67230789.87
Biskupija371133.45166912.51
Primošten157.18299252.33
Civljane40883.282392.86
Kijevo47374.374175.60
Kistanje241244.11348114.26
Ervenik126212.0811055.21
Murter-Kornati181.08207525.59
Pirovac1140.97193047.11
Promona232139.4111368.15
Rogoznica270.55234533.23
Ružić300160.2815919.92
Tisno467.03309446.15
Tribunj515.151536101.38
Unešić353187.4516868.99

Sanelia

Bak 2011, varafa sanelia ke winka tir vas mon 110 000 irubasik, solve abdi volruptesuca tiyir vas 150 000. Bata kastarapa tir nope divgolara va pakap ke serbiafa sanelia banvieli banlize bliyisa.

Towara ke sanelia ke Šibenik-Knin winka (1857-2011)

Xantaza : Naselja i stanovništvo Republike Hrvatske 1857–2001, Croatian Bureau of Statistics, Zagreb, 2005

Izva

Tawavopa

Vuestexa

    Šibenik-Knin
    Šibensko-kninska županija
    RISTULA
    Patecta Xrvatska  
    Utcinda Winka (županija)
    Widot Šibenik
    SANELIOPA
    Sanelia 109 375 ir- (2011)
    For 37 ir-/km²
    Ava  Xrvatskava
    TAWAVOPA
    Welmot 2984 km²
    betara teza
    Liwot va utceem ke winka


      Winkeem ke Xrvatska

    ZagrebKrapina ZagorjeSisak-MoslavinaKarlovacVaraždinKoprivnica-KriževciBjelovar-BilogoraPrimorje-GorskiLika-SenjVirovitica-PodravinaPožega-SlavoniaBrod-PosavinaZadarOsijek-BaranjaŠibenik-KninVukovar-SrijemaSplit-DalmatiaIstriaDubrovnik-NeretvaMeđimurjeGrad Zagreb

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.